Ömer Faruk Erin - eniyihekim.com
YÜZ GERME
Anasayfa / Yüz Germe

Yüz Germe

Yaşlanma kaçınılmaz bir süreçtir ve ilk bulguları daha 30’lu yaşlarda yüzde belirmeye başlar. Yaş ilerledikçe belirginleşir ve yüzdeki tüm dokular etkilenir. Yüz kemikleri incelir. Yüzde cilt elastikiyetini kaybeder, buruşur. Cilt altı yağ dokusu ve kaslarda erime ile yumuşak dokuda yer çekimi etkisiyle sarkma baş gösterir. Tüm cilt kırışıklık ve sarkmalarla kaplanmaya başlar. Sonuçta yüz yorgun, yaşlı ve çökmüş bir görünüm kazanır. Yüz germe işlemi ile ilerleyen yaşın bu tür sonuçlarını düzeltebilmek mümkündür.
 
Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz. Yapılan ameliyat kişiyi bulunduğu yaştan daha genç ve daha canlı görünüme kavuşturur, fakat yaşlanma prosesi devam eder.
 
Yüz, anatomik olarak üç farklı bölgeye ayrılır ve gençleştirmeye yönelik olarak yapılacak cerrahi girişim için her bölge ayrı ayrı değerlendirilir. Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşları içerir, bu bölgeye uygulanan girişim üst yüz germe ya da alın germe işlemidir.
Orta yüz, yanak bölgesini içerir, bu bölgeye uygulanan girişim orta yüz ya da yanak germe işlemidir. Alt yüz, çene altı ve boyun bölgesini içerir, bu bölgeye uygulanan girişim alt yüz ya da boyun germe işlemidir. Her bir bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulanabilir.
 
Yüz germe operasyonu genel anestezi ya da sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 3-6 saat sürer. Üst yüz germe girişimi sırasında kesi tamamen saçlı deri içerisinde yapılır. Orta yüz ve alt yüz germe işlemi sırasında ise kesiler kulak önü ve arkasındaki sınırdan yapılır. Operasyon izi saçlı deri içinde ve katlantı bölgelerinde kaldığı için hiçbir zaman iz sorunu olmaz.
 
Operasyondan sonra yüzde şişlik ve morarma olağan bir süreçtir, genellikle ciddi ağrı sanılanın aksine olmaz. İlk günler olacak ağrılar için ağızdan alınacak basit ağrı kesiciler yeterlidir. İlk 24-48 saat bu bölgeye aralıklarla uygulanacak buz tatbiki şişliği önemli derecede azaltmaktadır. Ayrıca önerilecek bazı etkili kremler yolu ile de morarmalar daha az olmakta ve daha hızla iyileşmektedir. Operasyon sonrası 1.gün zaten drenler alınacağı için bir gün hastanede yatmak gerekebilir. Dikişlerin çoğu eriyen dikişlerdir, alınması gerekmez. Kalan birkaç dikiş 7-10 gün sonra alınır. Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir.
 
Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durduramaz. Yapılan ameliyat kişiyi bulunduğu yaştan daha genç görünüme kavuşturur.


info@omerfarukerin.com

Bizi Arayın
0(502) 502 02 12

Sizi Arayalım
Ömer Faruk Erine Sor?

Ad Soyad
 
Telefon
 

Ad Soyad
 
E-Mail
 
Telefon
 
Mesaj
 
cheap air jordans|pompy wtryskowe|cheap huarache shoes| bombas inyeccion|cheap jordans|cheap air max| cheap sneakers|wholesale jordans|cheap china jordans|cheap wholesale jordans|cheap jordans